ČASTÉ DOTAZY

Zde jsme připravili odpovědi na vaše časté dotazy. Nicméně pokud Vám ani jeden z dotazů nevyhovuje, jsou naše proškolené telefonistky na tel. čísle 731 497 766, připraveny Váš dotaz zodpovědět ve své pracovní době  8: 00 - 16:00, nebo se objednejte na konzultaci. Děkujeme za zájem a těšíme se na Vaší návštěvu.

Často kladené otázky

Je ošetření bolestivé?


Naše ošetření díky dobré lokální anestezii a možnosti použít při zákroku analgosedační proceduru pomocí ENTONOXu (rajského plynu), je naprosto bezbolestné.
Potřebuji žádanku?


Naše zařízení nemá smluvní vztah se zdravotními pojišťovnami, není primárně většinou v akutních případech a ke konzultaci žádanka potřebná. Vzhledem k tomu, že většina zákroků, které zde provádíme je plánována, žádanky preferujeme. Ve sporných případech, kdy je diagnostika vyloženě na stomatologovi, nejsme schopny ošetření bez žádanky provést.
Co čekat po chirurgické extrakci zubu?


Extrakce zubu ať prostá nebo "chirurgická" patří mezi chirurgické zákroky. Po zákroku některým reakcím organizmu nejde vždy předejít. Proto očekávejte po extrakci zubu obzvláště chirurgické, že operované místo může otéci, muže se v místě zákroku objevit modřina, která se může přesouvat po krku na hrudník. Dále může nastat snížené otevírání úst. V krku může otéct přilehlá mandle, můžete zažívat pocit podobný jako při angíně. Mohou natéci přilehlé mízní uzliny, které můžou být zvětšené. Po podané lokální anestezii může přetrvávat znecitlivení či brnění rtu a jazyka, které postupně vymizí. Může být i teplota až 38 stupňů Celsia. Tyto komplikace většinou ustupují do 3. až 4. dne po zákroku, kdy 3. den bývá vnímán, jako nejhorší. Proto je dobré s tím vším počítat a vzít si volno k nutné pooperační rekonvalescenci.
Co čekat po zavedení implantátu


Dost často závisí na rozsahu a době trvání zákroku. Ve většině případech máme zkušenosti, že jsou pacienti mile překvapeni, že se po zákroku nic dramatického nad jejich očekávání neděje. Samozřejmě i tento zákrok je chirurgické povahy, proto všechny výše uvedené příznaky popsané u extrakce zubu můžou nastat. Nicméně je nutné zdůraznit i přes to, že se žádné příznaky neobjeví, je ošetřovaný po chirurgickém zákroku, a proto je nutné dodržovat klidový režim po dobu nejméně 7 dní po zákroku. To znamená vyvarovat se velkým fyzickým aktivitám, vyřizování úřadů, úklid a podobně. Optimální je si hovět s knihou na posteli, nebo sedět u televize a jediné cestování je koupelna, kuchyně a toaleta. Na operované místo minimálně 6 týdnů vůbec nekousejte. Po zákroku ničím nevyplachovat, nevysávat z rány nic. Na kontrolu se dostavte po 3 dnech od zákroku. Při nejasnostech přijďte na kontrolu hned.
Jsem po chirurgickém zákroku a nevím zda je vše v pořádku?


Pokud si nejste jisti a vaše problémy nejsou v souladu s popisem (viz otázky výše), nebo se zhoršují vyhledejte lékařskou pomoc odpoledne a večer zubní pohotovost ve spálené ulici, či chirurgickou pohotovost v FN na Karlově náměstí, nebo soukromou zubní pohotovost. Dopoledne nás navštivte v pracovní době po konzultaci s telefonistkou na lince 511 444 900.
Co mám po extrakci zubu dělat, abych příznaky, nebo krvácení zmírnil ?


Hned po zákroku je třeba nejíst 1,5 až 3 hodiny. Ránu ničím nevykloktávat, nevyplachovat po dobu minimálně 3 dnů. Z rány také nic nevysávat. Pokud z rány vytéká veliké množství krve je dobré si vzít látkový kapesník udělat na něm veliký uzel do kterého se zakousnete v místě krvácení. Pokud krvácení do 2 hodin neustane, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Za krvácení se nepovažuje červené zbarvení sliny, které může být první dva dny častým jevem. Zuby můžete čistit normálně, v místě zákroku velice opatrně, nebo vůbec po dobu 10 dnů. Na oteklou tvář se doporučuje přikládat mražený gelový polštářek přes gázu, nebo lze též přiložit mraženou zeleninu přes utěrku. Ne však přímo na kůži, neboť hrozí riziko omrzlin. Pokud je oteklý jazyk nebo patro, tak je vhodné vložit do úst kostku ledu. Doporučuje se 10 minut ledovat postižené místo, následně ho 10 minut nechat odpočinout. Pokud otok přetrvává, tak ledujte dle potřeby. Jestliže anestezie odezněla, nebo odeznívá a pociťujete bolestivost, tak si vezměte prášky na bolest jako je například Brufen, nebo Ibalgin (či jiný prášek od bolesti, na který můžete, nebo jste zvyklý/á). Berte jej s jídlem a užívejte ho jen při bolesti. Maximální množství je třeba konzultovat s lékárníkem. Předepsaná antibiotika užívejte dle doporučení lékaře (Dalacin C 300mg, nebo Augmentin 625mg, obojí po 8 hodinách 3x denně). První dny po zákroku se může objevit i horečka, až 38°C s třesavkou. Po 3 dnech, kdy už ledování nemusí napomáhat, nebo spíše stav zhoršuje se doporučuje místo zákroku prohřívat. Můžete použít prohřátou utěrku, nebo teplý čaj, kafé opět ne přímo na kůži, ale přes utěrku, abyste se nepopálili. Toto je také velice účinné při sníženém otevírání úst, kdy po prohřátí operovaného místa, můžete otevírání úst rozcvičovat. Stehy se rozpadnou až po 3 týdnech. Po 7 až 10 dnech se objednejte na kontrolu. Při zhoršujících se potížích ihned.
Jak se na chirurgický zákrok připravit, když beru prášky na ředění krve.


Vždy když pacient užívá léky pro zmírnění srážlivosti krve, lidově řečeno na ředění krve, je k tomu nějaký důvod ať terapeutický, nebo preventivní. Proto by každý pacient měl před plánovaným zákrokem u nás navštívit svého ošetřujícího lékaře, který mu prášky předepsal a domluvit se s ním na dalším léčebném postupu. Prášky samovolně bez předchozí konzultace s lékařem nevysazujte. Pro nás je důležité aby INR v době zákroku u nás nebylo nad 1,5. K zákroku potřebujeme lékařskou zprávu s INR. Při nejasnostec nás kontaktujte, nebo se objednejte na konzultaci
Jak se chovat před a po metodě Socket preservation


Před zákrokem užívejte předepsaná antibiotika dle instrukcí ošetřujícího lékaře. Ráno, pokud to jde se pořádně najezte a napijte. Jinak aspoň jogurt, ovoce, sladký čaj. Je dobré, aby ošetřovaný nebyl v době zákroku na lačno. Zákrok není nijak složitý a bolestivý. Nemusíte se proto obávat. Po vlastním zákroku je nejdůležitější klidový režim po dobu nejméně 7 dní. To znamená vyvarovat se velkým fyzickým aktivitám, vyřizování úřadů, úklid a podobně. Optimální je si hovět s knihou na posteli, nebo sedět u televize a jediné cestování je koupelna, kuchyně a toaleta. Antibiotika doberte. Na operované místo minimálně 6 týdnů vůbec nekousejte. Po zákroku ničím nevyplachovat, nevysávat z rány nic. Podstatou těchto opatření je, aby se ze zubního lůžka neuvolnil vložený augmentační materiál dříve, než se pevně spojí s okolními tkáněmi. Na kontrolu se dostavte po 3 dnech od zákroku. Při nejasnostech přijďte na kontrolu hned.

ADRESA

Horáčkova 1222/5

(Samostatný vchod vlevo od hlavního  chodu.)

Praha 4 - Krč

140 000

ORDINAČNÍ DOBA

Pondělí - Čtvrtek: 8:00 – 13:00   

Pátek : po domluvě

© 2019 3DImplant

Horáčkova 1222/5140 00 Praha 4-Krč

Tel: 731 497 766